İletişim

Baba Destek Programı’na Gönüllü Eğitimciler Arıyoruz!

Baba Destek Programı’na gönüllü eğitimciler arıyoruz! 

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) olarak 1996 yılından bu yana çocukların gelişimini desteklemek için baba eğitimleri düzenliyoruz. Bilimsel gelişmeler ve toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan ve babanın çocuk gelişiminde aktif rol ve sorumluluk almasını hedefleyen Baba Destek Programı (BADEP), birçok ilde çeşitli iş birlikleriyle uygulanıyor. 

3-11 yaşları arasında çocukları olan babalara yönelik olarak 13 hafta devam eden BADEP, haftanın bir günü, akşam saatlerinde, iki haftalık eğitici eğitimini tamamlamış gönüllü eğitimciler tarafından uygulanıyor. Bu eğitim, eğitimcinin kişisel gelişimine, çocuğuyla iletişimine katkı sağlasa da, eğitimcinin gönüllülük motivasyonunun çocuklara destek olmak için babalarla çalışmak olmasını bekliyoruz. 

2022 yılı Ağustos ayının son iki haftasında gerçekleşmesi planlanan BADEP eğitici eğitimi için programı babalara aktararak, çocukların gelişimlerine destek olacak gönüllü eğitimcilere ulaşmak istiyoruz. 

 

Gönüllü eğitimci adaylarında aşağıda belirttiğimiz özellikleri bekliyoruz: 

  • Tercihen üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun, farklı bir bölümden mezunsa yetişkin eğitimi deneyimi olması
  • Yetişkin eğitimi, çocuk gelişimi, toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarında çalışması veya bu konularda çalışmak istemesi
  • Akşam saatlerinde grup açmasına engel bir durumu olmaması
  • Çalıştığı kurumda veya babaların yoğun olduğu bölgelerde program yürütebilmesi
  • Aşağıdaki illerden birisinde veya ilçelerinde ikamet etmesi
  • Uygulanan programın saha uygulama modeli gereği sadece erkek gönüllülerin başvuruları alınabilmektedir.

 

Eğitimci alınması planlanan iller: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Manisa, Mersin, Samsun. 

Eğitici eğitimi tarihi: Ağustos ayının son iki haftası içerisinde yapılacak. Kesin tarih ilerleyen süreçte başvuran adaylarla paylaşılacaktır.

Eğitici eğitimi yeri: Henüz belirlenmedi. İstanbul dışında bir ilde olması planlanıyor. 

Yoğun ama eğlenceli iki haftalık bir eğitim programı gerçekleştireceğiz. Eğitim boyunca gelişim, öğrenme, cinsiyet eşitliği, yetişkin eğitimi becerileri gibi konuları Baba Destek Programı’yla ilişkileri üzerinden tartışacak ve uygulamalar yapacağız.  

Başvuru süreci: Başvurularınızı 15 Mayıs 2022 Pazar günü akşamına kadar https://forms.gle/phjBVpebv4ZS6kW68 üzerinden yapabilirsiniz. 

 

Program veya başvuru süreciyle ilgili sorularınız için ilkisbabalik@acev.org adresine e-posta gönderebilir, babalık çalışmalarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için https://ilkisbabalik.acev.org web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

 

Not: Başvuru süreci tamamlandıktan sonra, adaylarla bireysel veya küçük gruplar halinde tanışma toplantısı gerçekleştirilecek, bu görüşmeden sonra eğitimci adayları belirlenecektir.