İletişim

Baba Destek Programı’na Gönüllü Eğitimciler Arıyoruz!

Baba Destek Programı’na Gönüllü Eğitimciler Arıyoruz! 

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) olarak 1996 yılından bu yana çocukların gelişimini desteklemek için babalara yönelik eğitimler düzenliyoruz. Bilimsel gelişmeler ve toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan ve babanın çocuk gelişiminde aktif rol ve sorumluluk almasını hedefleyen Baba Destek Programı, birçok ilde çeşitli iş birlikleri ile uygulanıyor.

3-6 yaşları arasında çocukları olan babalara yönelik program, 13 hafta boyunca haftanın bir günü, akşam saatlerinde uygulanıyor. Program, iki haftalık eğitici eğitimini tamamlamış gönüllü eğitimciler aracılığı ile uygulanıyor. Programı babalara aktararak, çocukların gelişimlerine destek olacak gönüllü eğitimcilere ulaşmak istiyoruz.

Aşağıda belirttiğimiz özelliklere uygun gönüllü eğitimci adaylarının başvurularını bekliyoruz:

  • Tercihen üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, psikoloji, sosyal hizmet gibi bölümlerinden mezun olması; farklı bölümlerden mezun olanların ise yetişkin eğitimi deneyimi olması
  • Yetişkin eğitimi, çocuk gelişimi, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi alanlarda çalışması olması veya bu konularda çalışmak istemesi
  • Akşam saatlerinde grup açmasına engel bir durumu olmaması
  • Çalıştığı kurumda veya 3-6 yaş arasında çocuğu olan babaların yoğun olduğu bölgelerde program yürütebilecek olması
  • İstanbul’da ikamet etmesi
  • İstanbul’da sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerde program uygulayabilecek olması
  • Erkek

Başvuru süreci: Başvurularınızı 25 Haziran Salı günü akşamına kadar Baba Destek Programı Teorik Eğitici Eğitimi Başvuru Formu (Form için tıklayın.) üzerinden yapabilirsiniz.

Başvuru süreci tamamlandıktan sonra adaylarla çevrim içi ortamda tanışma toplantıları gerçekleştireceğiz. Kriterlere uygun adaylar tanışma toplantısına davet edilecektir.

Tahmini Eğitici Eğitimi Tarihi: 19-30 Ağustos 2024

Eğitici Eğitimi Yeri: Eğitici eğitimi İstanbul’da AÇEV Merkez Ofis’te gerçekleştirilecektir.

Yoğun ve eğlenceli 10 günlük eğitici eğitimi boyunca gelişim, öğrenme, cinsiyet eşitliği, yetişkin eğitimi becerileri gibi konuları Baba Destek Programı ile ilişkileri üzerinden tartışacak ve uygulamalar yapacağız.

Babalık çalışmalarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için ilkisbabalik.acev.org web sayfasını ziyaret edebilir, süreçle ilgili ayrıntılı sorularınız için ilkisbabalik@acev.org mail adresine yazabilirsiniz.

Çocukların desteklenmesi sürecinde birlikte çalışacağımız için heyecanlıyız.

Ebeveyn Eğitimleri Birimi

Anne Çocuk Eğitim Vakfı